7 / 24 Kombi ve Petek Montaj, Arıza Tamir, Bakım

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0531 681 64 46

BLOG

KOMBİ VE PETEK TEMİZLİĞİNDE SIK SORULAN SORULAR VE SORUNLAR

PETEK TEMİZLİĞİNDE
SIK SORULAN SORULAR VE SORUNLAR

PETEK TEMİLİĞİ NEDİR?

Petek temizliği olarak adlandırılan işlemde, petek içerisinde biriken ve boruları kısmen ya da tamamen tıkayarak, akışa engel olan maddeler temizlenir. Genellikle kir ve kireçten oluşan bu maddeleri temizleyebilmek için özel bir kimyasal içerik kullanılır. Gelişmiş cihazlar aracılığı ile yapılan temizleme işleminin ardından ise petekler hızlı bir şekilde ve istenen miktarda ısındığı gibi, kombinin harcayacağı enerjide de tasarruf sağlanmış olur.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Kalorifer Petek Temizliği mutlaka özel tesisat ve petek temizleme kimyasalları ve yine petek temizleme makinası ile yapılmalıdır. Makinesiz temizlik yapacağını iddia eden kim olursa olsun kabul etmeyiniz. Petek Yıkama Makinası kullanılmadan yapılan temizlik ve yıkama işlemleri hem sağlıksız olacağı gibi uygulaması oldukça zordur. Tüm petekler teker teker sökülerek yıkama yapılacağından söküm esnasında radyatör peteklerinden çıkacak kirli su evinizin kirlenmesine sebep olur.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALIDIR?

Tıkanan petekler ısıdan tam verim alınmasına engel olur aynı zamanda enerji sarfiyatına da sebep olur bu sebeple kalorifer temizliğini periyodik olarak yaptırıp hem doğalgaz tasarrufu hem de maksimum ısınma sağlayabilirsiniz. Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar. Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma vermesini sağlar. Isınma için ödediğiniz faturalarınız da %5 azalma sağlanabilir. Petek temizliği firması olarak işlemlerinizi hızlı ve garantili olarak yapıyoruz.

PETEK TEMİZLİĞİ NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısıtmıyorsa, en son petek hiç yanmıyorsa, kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa, kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa petek temizliğinin zamanı gelmiş demektir.

PETEK TEMİZLİĞİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSULAR NELERDİR?

Öncelikle petek temizliğinin kesinlikle alanında uzman ve yetkili kişilerce yapılması gerekmektedir. Etrafa zarar verilmemesi ve yapılan temizliğin tam anlamıyla yapıldığından emin olunması gerekmektedir. Kullanılan maddelerin petek sistemine zarar vermeyeceğinden emin olunmalıdır. Atık su siyah ise sistemin akışını sağlayan yağ da dışarı çıkıyor anlamına gelir bu su kirli su değildir ve o yağın yeniden takviye edilmesi gerekir. Kirli su kahverengi olur bunun bilinmesi gerekmektedir.

PETEKLERİN TEMİZLEME İŞEMİ NE KADAR SÜRER?

Petek temizleme işlemi petek sayısına göre değişkenlik göstermekle beraber işlemler ortalama 45 dakika ile 1,5 saat aralığında sürmektedir.

PETEK TEMİZLİĞİ / TEMİZLEME FİYATLARI ÜCRETLERİ NELERDİR?

Petek temizlime fiyatları ücretleri için müşteri hizmetleri irtibat telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşlemler herbiri alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

PETEKLERİN HAVASI NASIL ALINIR?

Peteklerin havasını almak için öncelikle bir adet “purjör anahtarı” veya “düz tornavida” temin etmeniz gerekir. Kaloriferin üst kısmında bulunan purjör vanasını, tornavida yada purjör anahtarı ile gevşetip, su gelinceye kadar bu şekilde bırakıyoruz.

Purjör vanasından su geldiği takdirde petek içerisinde yer alan hava tükenmiş ve sıcak su petek içerisinde sorunsuz bir şekilde sirküle edilir hale gelmiştir. Purjör vanasını tekrar eski konumuna getirerek bir süre bekleyin, eğer hala peteklerde ısınma problemi görülüyor ise kalorifer tesisatı içerisinde balçıklanma meydana gelmiştir

Böyle bir durumda hemen firmamız irtibat numarasından müşteri hizmetleri temsilcimizden servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekonomik uygun fiyatlara hızlı ve kesin çözümler için 7/24 hizmetinizdeyiz.

Tamirat, Bakım, Onarım Servisi Verdiğimiz Kombi Markaları