7 / 24 Kombi ve Petek Montaj, Arıza Tamir, Bakım

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

0531 681 64 46

PETEK TEMİZLEME BAKIM
TEKNİK SERVİSİ

PETEK TEMİZLEME BAKIM TAMİR SERVİSİ

AVRUPA YAKASI
PETEK TEMİZLEME, PETEK YIKAMA, BAKIM TAMİR SERVİSİ

İstanbul Avrupa Yakası' nda (Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Esenler, Eyüp, Fatih, Sultangazi, Zeytinburnu) hızlı, profesyonel petek (radyatör) temizleme, yıkama, bakım servisiyiz.

Petek Temizleme konusu son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ama çoğu kişiler tarafından ne işe yaradığı, nasıl yapıldığı, kimler tarafından yapıldığı pek bilinmemektedir. Bu sayfamızda sizlere petek temizliği ile ilgili bilgi ve birikimlerimiz aktaracağız. Evinize geldiğimizde önce peteklerin kirlilik durumu tespit edilir.

Avrupa Yakası Petek Temizleme (Radyatör Temizleme) banyoda yada evin uygun bölümünde ki bir petek sökülür ve petek temizleme makinesi kalorifer tesisatına monte edilir. Tesisattaki tüm pis su, çamur, tortu makine yardımıyla gidere boşaltılır. İşlem banyoda yapılıyorsa tahliye klozetten olur, sonra özel kimyasal ve makine yardımı ile tesisata basılır. Evinizdeki tüm petekler ve tesisat makine yardımıyla yıkanır ve daha sonra yıkanan petekler makine yardımıyla temiz su gelene kadar durulanır. Durulama işleminden sonra kombinin altında filtre sökülür, temizleme işlemi filtrede de uygulanır.

Tesisata temiz su basılır peteklerin havaları alınır ve böylece temizlik bitmiş olur. Burada önemli olan kullanılan makine ve kimyasaldır. Piyasada bulunan bir çok makine bu işlemi yapmak için yeterli basınca sahip değildir. Petek temizleme işleminde kullanılan kimyasal, peteğin kirlilik durumuna göre ayarlanması önemlidir.

Temizliğin yapılma süresi, belirli bir süre vermek yerine petek ve tesisatın kirlilik durumuna göre uzayabilir. Firmamızda kullandığımız petek temizleme cihazı ve kimyasallar profesyonel olarak kullanılan petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasallarıdır.

PETEK TEMİZLEME, PETEK YILLIK BAKIM NE İŞE YARAR?

1. Tesisatta oluşan kireç ve balçıktan kurtulunmuş olup filtreler de temizlendikten sonra kombi daha rahat çalışır ve uzun ömürlü olur.

2. Tesisat temizlendikten sonra daha iyi ısı iletimi olacağından kombi az efor harcayıp, gürültüsüz çalışacağından yakıt tasarrufu olur.

3. Isınmayan veya üst kısmı sıcak alt kısmı soğuk peteklerde ısı dağılımı da, petek temizleme işlemi sonunda ortadan kalkacaktır. Peteklerin her bölümü ilk gün ki gibi ısınacaktır.

4. En önemlisi ise faturalarda gelen ücrette azalma olacaktır. Nedeni ise kombi, petek temizleme sonrasında daha rahat, zorlanmadan çalışacağı için faturalarda azalma olacaktır.

Kısaca özetleyecek olursak Avrupa Yakası petek temizleme olarak verdiğimiz petek temizleme hizmetini daha önce hiç almamış veya ısınma sorununuzu nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız iletişim numaralarımızdan 7/24 ulaşabilir, merak ettiğiniz konularda aynı gün bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 
WhatsApp
Tıkla Dokun Ara